Via Hanseatica arendustegevused hakkavad jõudma lõpusirgele

16.-19.01 2013 Matka Fair in Finland 1Aastal 2011 asus konsultant Sille Talvet juhtima 18 partneriga Eesti-Läti-Vene piiriülese koostööprogrammi projekti „Advancing remote areas by development of cross-border VH tourism route on basis of local resources“- VIA HANSEATICA. Projekt jõuab lõpusirgele 2014 aasta detsembris. Projekti rahastab osaliselt Euroopa Liit Eesti-Läti-Vene piiriülese programmi raames.

Tänaseks on valminud Via Hanseatica veebilehekülg (http://viahanseatica.info/)  ja reisiplaneerija (http://travel.viahanseatica.info/). Arendamise lõppfaasis on ka Via Hanseatica mobiilirakendus Androidi ja iOSi operatsioonisüsteemidele.

Lisaks ilmub selle aasta märtsis trükist Via Hanseatica raamat-reisijuht, mille autoriks on menukirjanik Sass Henno. Reisiraamat on tänapäevane romantiline reisilugu noorest vene ärimehest Markist, tema abikaasast Nadiast ning nende kahest lapsest, kes võtavad ette teekonna mööda Via Hanseaticat. Raamat ühendab kirjaniku fantaasiarikka loo ning kogu praktilise Via Hanseatica teele jääva info.

Lõppema hakkavad ka koolitused Via Hanseatica turismiettevõtjatele ja giididele Eestis, Lätis ja Venemaal. Eestis on Via Hanseatica viiest moodulist koosneva turismiettevõtjate koolituse lõpptunnistuse saanud 68 turismiasjalist, giididele mõeldus koolitustel osales 34 inimest.

Kuna arendustegevused hakkavad jõudma lõpule, siis tutvustas Via Hanseatica end laiemale üldsusele 16.-19. jaanuaril Põhjamaade suurimal turismimessil Matka ning 4.-8. veebruaril toimunud Saksamaa turismimessil Reisen.